Zamówienie świąteczne zakończone. Zapraszamy na zakupy w Nowym Roku.

BEZPIECZNE ZABAWKI- mammamia!

Przede wszystkim zależy nam jednak na tym, aby nasi widzowie poczuli się jak u siebie w domu. Po drugie, to program dla całych rodzin, dla trzech pokoleń, od dzieci po dziadków. Koncentrujemy się na mądrym poradnictwie. Tu nie będzie rozmów o niczym, o czerwonych dywanach i skandalach z udziałem celebrytów, ale stawiamy na wiarygodne, konkretne i praktyczne rady dotyczące wszelkich wymiarów naszego codziennego życia.

Aktywności dla 4 latków – kukumag

Nazywam się Katarzyna Frenczak-Sito. Mama trójki, architekt i blogerka. Zakochana w pedagogice Montessori i minimalizmie. Projektuje przestrzenie dla dzieci, które wspierają ich rozwój. Uczę innych jak stworzyć minimalistyczne mieszkania i pomagam wyrzucać. Popołudniami wyżywam się na działce siejąc marchewki i plewiąc chwasty.

DOMOWY ADAM SŁODOWY- czyste dziecko.pl

Majsterkowanie ćwiczy precyzję ruchów, pozwala dziecku skupić się na czynności która na nie oczekuje, wyłączając się całkowicie z innych myśli i aktywności. Jest wspaniałą metodą na wyciszenie, uspokojenie. Pobudza do logicznego myślenia– czy to tutaj pasuje?

KANAPKA MANIPULACYJNA- sensomama poleca

Sama pomoc to filcowa kanapka, składająca się z dziewięciu warstw. Zabawa nią polega na układaniu i przewlekaniu przez wielki guzik, poszczególnych elementów. Co w niej znajdziemy: kromki ciemnego pieczywa, sałatę, wędlinę paprykę, pomidora, ogórka oraz jajko na twardo. Zaś szczyt sandwicza, wieńczy czarna oliwka. Nasi sensotesterzy w wieku 4 i 6 lat, byli wprost zachwyceni tą formą zabawy 🙂

ZABAWKI SENSORYCZNE – mammamia!

U nas możesz dostosować zabawkę do indywidualnych potrzeb twojego dziecka. Jako producent zabawek sensorycznych i pomocy Montessori mamy wpływ na to, co proponujemy w naszym sklepie. Jesteśmy w stanie zmienić kolory zabawki, wielkość i wypełnienie. Wszystko jest do ustalenia, aby pomoce sensoryczne wspierały rozwój dziecka, pomagały mu w tej sferze, w której ma braki rozwojowe.

MAŁE RĄCZKI- WIELKI ROZWÓJ- mamowato.pl

Dziś chcę Wam poopowiadać nie tylko o małych paluszkach, których ruchliwość i ćwiczenie jest oczywiście bardzo istotne, ale również o nadgarstku i jego pracy. Ćwiczenia nadgarstka to również ćwiczenie małej motoryki, a tak naprawdę przygotowanie do pisania. Tym samym ćwiczenia nadgarstków można zaliczyć do rozwijania grafomotoryki u dziecka.

KREATIMO- multisensorki

Nazywam się Monika Bednarek jestem pedagogiem specjalnym, terapeutą pedagogicznym oraz terapeutą wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Kiedy osadziłam się już w roli mamy, założyłam Klub Mam Maluszka na Mokotowie,którego spotkania odbywają się do dziś.
Jestem miłośniczka prostych rozwiązań i odpowiedzialnego rodzicielstwa, zafascynowaną nauką przyjazną mózgowi, czyli neurodydaktyką.

KANAPKA MANIPULACYJNA- karolowamama 

Jakość wykonania jest naprawdę świetna, przeszycia na kanapce wykonane z największą starannością. Każdy element precyzyjnie docięty, a jakość filcu bardzo wysoka. Jego grubość to aż 3 mm na produkty kanapki i 4 mm na chleb, zatem mamy bardzo solidny produkt, który posłuży na długo. Może być z powodzeniem wykorzystywany w przedszkolach i żłobkach! Widać, że producent nie oszczędza tu na materiale!

WORECZKI SENSORYCZNE- kwartalnik laktacyjny

Woreczki sensoryczne to zabawka mająca wiele zastosowań. Świetnie nada się zarówno dla niemowlęcia, jak i przedszkolaka. Woreczki mogą służyć do stymulacji wzroku, słuchu i dotyku, a także do nauki chwytania, nauki kolorów, ćwiczeń równowagi czy celności.

MEMO DOTYKOWE- schwytane chwile

Memory, szukanie par, odkrywanie takich samych- różnie nazwać można zabawę, którą zna każdy z Was. Jestem wręcz pewna, że w Waszym życiu przelewały się różne karty, obrazki, klocki do tego typu rozgrywki i jedne podobały Wam się bardziej inne mniej. Dziś chciałabym Wam pokazać coś wyjątkowego- coś co towarzyszy nam niemalże każdego dnia od około miesiąca. Wydawać by się mogło, że drewniane elementy ze zdjęcia poniżej, to typowa gra w memo, o której mowa na początku wpisu- nic bardziej mylnego. One mają zdecydowanie więcej zastosowań 😉 

MATKA WARIATKA- jeden z najbardziej wpływowych blogów 2018

Jak napiszę, że jedną ręką mieszam zupę, drugą przeglądam internet, lewą nogą puszczam autka z moim synem, prawą głaszczę kota, podśpiewując przy okazji „Koła autobusu kręcą się”, to pewnie na nikim nie zrobi to żadnego wrażenia. Ot, jak każda matka. Jak napiszę, że mam na swoim koncie kilka specjalizacji, pracę w różnych miejscach, ale największą przyjemność sprawia mi bycie animatorem życia mojej rodziny, to pewnie większość z Was postuka się w czoło, myśląc – „wariatka”!


ZESTAW 6 MISEK W AKCJI- I&K W Domowym Zaciszu

Zestaw 6 miseczek (o różnych średnicach) w kolorach tęczy to typowa pomoc z zakresu pedagogiki Marii Montessori i jest żywym przykładem na to, iż prostota ma ogromną siłę wyzwalania kreatywnego myślenia. Z pozoru bardzo atrakcyjna zabawka do układania wieży, ewentualnie wkładania miseczki jedną w drugą, z każdą kolejną godziną zabawy, przybiera inną funkcję i zostaje wykorzystana w dość zaskakujący sposób. To jak te kubeczki uruchamiają wyobraźnię i kreatywność zaskoczyło nawet mnie 🙂