Sortery kolorów – jakie dają korzyści?

Sortery kolorów to klasyczna, ponadczasowa zabawka. Oddając sorter w ręce dziecka możemy się spodziewać, że wesprze jego rozwój na wielu płaszczyznach. To nie tylko nauka rozróżniania kolorów, ale również nauka liczenia, segregowanie kształtów czy rozwój logicznego myślenia. Celem tej pomocy jest umieszczenie elementów o określonym kolorze i wielkości w wyznaczonych miejscach. Pozornie zwyczajna zabawa kolorami staje się wsparciem dla koordynacji ręka-oko, ćwiczeniem manipulowania palcami, a nawet nauką mówienia.

Jak w łatwy sposób nauczyć dziecko kolorów i od ilu kolorów zacząć?

Sortery są świetnym narzędziem do łatwej i przyjemnej nauki podstawowych kolorów. Nauka kolorów, jak każda inna, przebiega najefektywniej wtedy, kiedy dziecko jest zainteresowane albo przechodzi przez fazę wrażliwą. Prezentację kolorów najlepiej zacząć od tych podstawowych (żółty, niebieski, czerwony), a wraz z upływem czasu i obserwacją dziecka dokładać kolejne.

Jak i kiedy zacząć naukę kolorów?

Naukę kolorów poprzez zaproponowanie dziecku pierwszego sortera można zacząć już od 6 miesiąca życia. Rozpoznawanie, oglądanie, sortowanie i nazywanie kolorów to nie tylko zamierzone działania rodzica, ale całokształt codzienności i aktywności dziecka. Sortowanie i wskazywanie kolorów może wystąpić dużo wcześniej niż ich poprawne nazywanie i jest to w zupełności naturalne. Sorter kolorów, podobnie jak inne pomoce i zabawki, powinien być dopasowany do dziecka – z jednej strony stanowić zachęcające do wysiłku wyzwanie, a z drugiej być na tyle prosty, by nie zniechęcić do działania.

Zapytaj o ten produkt Na podany adres e-mail wyślemy wam informację na temat tego produktu.